Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2016-06-12

 

 Nors su eteriniais aliejais jau kurį laiką šiek tiek draugavau, tačiau besilaukdama Adelės pradėjau daugiau domėtis, ar šie yra tinkami kūdikiams bei vaikams, kokius reikia rinktis ir kaip galima juos naudoti. Iki tol mano namuose buvo galima rasti tik arbatmedžio, saldžiųjų apelsinų ir vanilės fitolio eterinių aliejų buteliukus. Dabar jų šiek tiek padaugėjo ir tuo tikrai džiaugiuosi. Aromaterapija yra puikus būdas ne tik pakviesti mažylį į nuostabų kvapų pasaulį, bet ir švelni pagalba iškilus tam tikroms problemoms. Tikrai smagu eteriniais aliejais aromatizuoti namus, o kvapni maudynių vonelė Adelei jaukiais vakarais dar vienas puikus miego ritualas!

 

Eteriniai aliejai, tinkantys kūdikiams. Patiems mažiausiems kūdikėliams (iki 2 - 3 mėn.) eterinių aliejų geriau nenaudoti, nes jie dar tik bando apsiprasti prie naujos aplinkos. Vėliau jau tikrai drąsiai galima pamažu pripratinti prie kvapų naudojant levandų, ramunėlių, mandarinų, arbatmedžio eterinius aliejus. Žinoma, vaikučiui augant, eterinių aliejų sąrašas tik didėja. Bet aš trumpai apie tuos pagrindinius, tinkančius mažiukams iki 12 mėn.
 •Levandų eterinis aliejus: vienas labiausiai raminančių eterinių aliejų, tinkančių esant nemigai ar nerimui.
 •Ramunėlių eterinis aliejus: šis eterinis aliejus pasižymi raminančiomis bei atpalaiduojančiomis savybėmis, taip pat mažina dantenų skausmą, tinka odos priežiūrai.
 •Mandarinų eterinis aliejus: jis tikras geros nuotaikos stimuliatorius, teigiamai veikiantis nervų sistemą, taip pat tinka esant pilvo diegliukams.
 •Arbatmedžio eterinis aliejus: pasižymi antibakteriniu poveikiu, padeda gydyti peršalimą bei apsaugo nuo vabzdžių.

Eterinių aliejų naudojimas. Juos būtina skiesti! Kiek teko skaityti, tik arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus galima naudoti ant odos, bet nebandžiau, nesinori sujautrinti mažylės odelės. Dėl šios priežasties visada skiedžiu ir šiam reikalui puikiai tinka druska, pienas arba bazinis aliejus. Iš bazinių aliejų pasirinkau migdolų aliejų, nes jis puikiai tiko Adelei ir daugiau paieškų nebevykdžiau. Bet taip pat kūdikėliams galima naudoti argano, jojobos, avokado ar net kokoso aliejus, tik svarbu, patį pirmą kartą pasirinktu aliejumi patepti mažą odos lopinėlį ir pažiūrėti, ar nealergizuoja.
Eterinių aliejų koncentracija. Skiedžiant eterinį aliejų su baziniu aliejumi nemažiau svarbi yra tinkama koncentracija. Mažyliams iki 2 metų į 30 ml bazinio aliejaus reikia lašinti 5 lašus eterinio aliejaus, didesniams – į 30 ml bazinio aliejaus reikia lašinti 10 lašų. Kai kur taip pat rašoma, kad gali būti ir tokia koncentracija -  10 ml bazinio aliejaus – 1 lašas eterinio aliejaus, bet aš vadovaujuosi pirmąja rekomendacija.
Eterinių aliejų džiaugsmai. O jų tikrai daug! Tai nuostabi gamtos dovana, kuri stebina, džiugina ir padeda.

Saldžiam stebuklėlių miegui: levandų ir ramunėlių eteriniai aliejai. Aš pasirinkau levandas, nes man jų kvapas daug malonesnis ir artimesnis. Adelės maudynių metu mūsų vonia visuomet kvepia būtent šiuo kvapu! Vieną du lašus levandų eterinio aliejaus užlašinu ant žiupsnelio druskos arba į 1/3  stiklinės pieno ir supilu į vandenį vonelėje. Vos tiek, kad levandinėms maudynėms būtų pasiruošta. Tai tikrai puikus miego ritualas, kuris šiek tiek ramina ir nuteikia sapnams! Taip pat vieną lašą užlašinu ant Adelės medvilninio migduko ir padedu šalia lovelės. Svarbu, užlašinus gerai išvėdinti kambarį, kad kvapas nebūtų per intensyvus, nes tuomet užmigti taip lengvai gali ir nepavykti. Kartais kai pabosta tas pats kvapas, levandų eterinį aliejų sumaišau su mandarinų eterinių aliejumi, kuris taip pat turi raminančių savybių. Galima pasigaminti ir aliejuką, kurį saugu tepti netoli mažylio nosytės prieš miegą – 30 ml bazinio aliejaus ir 5 lašai levandų eterinio aliejaus (arba mandarinų / mandarinų ir levandų).
•Varvančiai nosytei ir peršalimui: arbatmedžio eterinis aliejus. Tikrai būna, kad mažiukai ima ir pasigauna tą didelę nedraugę – slogą, o ją įveikti padeda būtent arbatmedis. Į 30 ml pasirinkto bazinio aliejaus įlašinkite 5 lašelius arbatmedžio eterinio aliejaus ir gautu aliejuku tepkite nosies gleivinę kas kelias valandas. Tokį tepaliuką galima tepti ir retkarčiais profilaktiškai, ypač kai keliaujama su mažyliu į aplinką, kurioje gali būti virusų. Taip pat skaičiau, kad esant slogai ir kosuliui, arbatmedžio aliejų galima tepti tiesiai ant mažylio pėdučių, gerai įtrinti ir užmauti vilnones kojinytes. Pakanka 1 lašelio pėdutei! Ir geriausia tai daryti prieš nakties miegelį.
•Nenuoramoms dantukams: ramunėlių eterinis aliejus. Šis aliejus pasižymi raminančiomis ir uždegimą mažinančiomis savybėmis, todėl dantukams yra puikiai tinkantis. Į 30 ml pasirinkto bazinio aliejaus įlašinkite 5 lašelius ramunėlių eterinio aliejaus. Kas kelias valandas aliejuku reikia tepti mažylio skruostus, kaklą, smakriuką.  
•Masažiukams: mandarinų, levandų eteriniai aliejai. Į mažyliui tinkantį bazinį aliejų įlašinkite pasirinkto eterinio aliejaus ir mėgaukitės kvapniais masažiukais, kurie puikiai ramina ir leidžia mėgautis akimirkomis dviese! Aš naudojų tokį patį santykį – 30 ml bazinio aliejaus ir 5 lašeliai eterinio aliejaus.
•Švariems namamas: kai kūdikėliai paauga ir pradeda šliaužyti, ropinėti, grindis tenka plauti kur kas dažniau. Visiems mikrobams naikinti puikiai tinka lašas kitas arbatmedžio / eukaliptų eterinio aliejaus tiesiai į vandenį.

 

 Ir dar! Man labai patiko Virginia Satir žodžiai: Mums reikia 4 apkabimų per dieną, kad išgyventume, 8 apkabinimų per dieną, kad gyventume ir 12 apkabinimų, kad augtume. Taip gera tą laimę apkabinus laikyti šalia savęs ir taip kuo dažniau, kuo daugiau! Rūpinkimės ja.

 

 

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai