Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2018-04-20

Jaukių, nedidelių, paprastų, bet ne prastų krikštynų idėja :)

 

 Penkių minučių krikštynos. Taip vadinu Adelės krikšto šventę, nes jose nebuvo didelio planavimo, pompastiškų idėjų ar daugybės reikalų. Viskas labai paprastai, lengvai ir, svarbiausia, jaukiai. Vos tik išsirinkome krikšto tėvelius ir gavome teigiamus  jų atsakymus tas penkių minučių planavimas prasidėjo. Trumpai apie pasirinkimus.


Bažnyčia. Rinkomės Bernardinų bažnyčią, esančią Vilniuje, nes ji man begalo miela ir artima. O ir Bernardinų sodas šalia, kuriame nepraleidome progos nusifotografuoti ir šiek tiek papiknikauti.


Vakarienė. La Pasta šeimos restoranėlyje arba tiesiog makaronų namuose. Kodėl? Nes norėjome visiškai neįpareigojančios, bet kartu jaukios aplinkos, tad ten mums viskas tiko ir patiko.


Fotografas. Evelina fotografavo ne tik mane besilaukiančią, bet ir vos pusantrų mėnesių gimusią Adelę, tad simboliška, kad ir krikštynoms rinkomės ją. Jos darbus galima rasti čia:www.evephotography.lt


Krikšto drabužiai. Adelė puošėsi My white cup suknele, man jos ten visos nuostabios – paprastos ir kartu labai puošnios. Galvajuostė taip pat iš ten pat.

 

 

Fotosesijos vieta. Bernardinų sodas. Jame surengėme labai mažą pikniką, kuriame visi kartu ir nusifotografavome.


Fotosesijos dekoracijos. Jų buvo labai mažai! Nerūpestingą žavesį suteikė 20 vienetų helio balionų iš Air balionai, kuriuose kainos tikrai vienos geriausių Vilniaus mieste. Ir šventinės vėliavėlės iš Ikea parduotuvės. Dar spalvotas pledas iš mamos spintos, kelios smulkmenos iš mūsų namų ir viskas, dekoracijų vos tiek.  


Pikniko meniu. Kadangi mūsų krikštynos buvo labai simboliškos, tai ir vaišės pikniko metu tokios pat – kelių rūšių užtepėlės, duonos bei sūrio lazdelės, alyvuogės ir daug zefyrų. Svarbiausia, viską dailiai įkomponuoti, tam puikiai tiko dėžė ir stikliniai indukai, dar keli kaspinėliai, palinkėjimo kortelės ir vaizdas jau puikus.

 

 

Prisiminimo dovanėlė svečiams. Simboliškai – laimės dulkės su padėkojimo rašteliu. Į mažas stiklines kolbeles supyliau blizgučius ir susukau po raštelį nuo Adelės.


Dovana krikšto tėvams. Rėmeliai su Adelės pirštų antspaudukais.


Prisiminimas Adelei. Adelės krikšto pėdučių drugelis – šią idėją radau pas Tavo drugelis, visiems labai patiko, tad šiek tiek gailiuosi, kad po tokį drugelį nepagaminome seneliams ir krikšto tėvams. Ir Krikšto knyga iš Hug a book – rankų darbo, labai stilinga, su išrašytomis Šventojo rašto citatomis. Žinau, kad ji liks visam gyvenimui kaip vienas gražiausių prisiminimų, kurią kaskart atvertusi Adelė ras artimiausių žmonių palinkėjimus, nuotraukas.


Idėjos vakarienės / pietų metu. Palinkėjimų kapsulė – kiekvienas svečias ant lapelio parašė palinkėjimą Adelei, susuko juos,  užrišo virvele ir įdėjo į stiklinį indą, kurį sandariai uždarėme ir palikome dukrytei, kai ji pati pradės skaityti. Krikšto tėveliai buvo pasiruošę kelis žaidimus, vienas jų – būsimos Adelės profesijos spėliojimas, visi užrašė savo spėjimus ant lapelių ir juos sudėjome į voką, kad Adelė galėtų perskaityti jau kur kas vyresnė.


Krikštynų dėžė. Yra ir tokia! Iš Hug a book, labai kokybiška, daili ir puikiai tinkanti saugoti krikštynų prisiminimus, tad joje dabar ir puikuojasi nuotraukos, dovanos, suknelė, batukai, krikšto knyga ir visi kiti reikaliukai. Dabar mums kartu smagu ją patyrinėti, o paaugus Adelei, neabejoju, tai bus puiki prisiminimų dovana jai.

 

 

 


Planuojant krikštynas gali iškilti daug klausimų, bet tikiu, kad svarbiausia turėtų tikslų planą – taip lengviau nieko nepamiršti ir tiksliau suplanuoti. Tad dalinuosi trumpa paruoštuke, kuri padės viską apgalvoti greičiau bei paprasčiau.


1.    Krikšto tėvų pasirinkimas. Krikšto vietos ir datos pasirinkimas.
2.    Svečių sąrašo sudarymas.
3.    Fotografo pasirinkimas.
4.    Krikštynų pietų/vakarienės vietos pasirinkimas.
5.    Svečių pakvietimas į krikštynas.
6.    Drabužių / krikšto žvakės / krikšto skraistės pasirinkimas.
7.    Šventės dekoracijos.
8.    Prisiminimo dovanėlės krikšto tėvams / svečiams.

 

 

Linkėjimai nuo trijų riestanosių,

B.

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK