Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2017-10-08

 

 Vitaminas D yra rimtas vitaminas, kurio reikia nepamiršti ne tik kūdikiams ir jau paaugusiams vaikams, bet ir patiems tėvams. Iki Adelės gimimo aš iš tiesų mažai sureikšminau jo svarbą, kartas nuo karto pasidarydavau bendrą kraujo tyrimą, kartais prisiminusi išgerdavau pamirštas vitamino D tabletes ir tiek žinių. Bet gimus dukrytei lapkritinukei mano požiūrį suskubo pakeisti šeimos gydytoja, kuri kantriai ir išsamiai papasakojo visus vitamino pliusus ir minusus, vitamino D tyrimo reikšmę, leisdama suprasti, koks jis svarbus kiekvienam mūsų, ypatingai gyvenant šalyje, kurioje saulė tikrai ne visada drąsiai lepina ir šypsosi. Nemažai besidomint atradau tikrai įdomių faktų apie vitamino D gyvenimą.

 


1.Tai vienintelis vitaminas, kurį gauname iš saulės.
2.Vitaminas D gaminasi tik šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams, kurie pasiekia odos paviršių.
3.Būnant saulėje svarbu ne visada naudoti kremus nuo saulės, nes net ir silpniausios apsaugos kremas sutrukdo kūnui gaminti vitaminą D. Kartais būtina leisti odai įsisavinti ultravioletinius spindulius.
4.Kuo šalis toliau nuo pusiaujo, tuo daugiau laiko jos gyventojai turėtų praleisti saulėje – į šį akiratį pakliūva ir Šiaurės Europa, o kartu ir Lietuva.
5.Vitaminas D dažnai yra vadinamas hormonu, nes jo receptorių aptinkama visame organizme.
6.Žmogus, kuriam trūksta vitamino D, daug dažniau jaučiasi pavargęs, jam svaigsta galva, skauda sąnarius bei raumenis.
7.Žmonės, nekenčiantys dėl vitamino D deficito, dažniausiai ilgiau gyvena.
8.Nors labai svarbu subalansuota mityba, tačiau sunku gauti reikiamą kiekį vien iš jos, svarbiausia, saulės šviesa ir ultravioletiniai spinduliai.
9.Žmogus kiekvieną dieną turėtų išgerti 10 stiklinių vitaminu D praturtinto pieno, kad gautų bent minimalią šio vitamino dozę.
10.Yra dvi vitamino D formos – vitaminas D2 (ergokalciferolis), gaunamas iš augalinio maisto, ir vitaminas D3 (cholekalciferolis), gaunamas iš gyvūninės kilmės šaltinio.
  Ir nors saulėje stengiamės pabūti kaip galima ilgiau, o mitybą renkamės kuo sveikesnę ir subalansuotesnę, vis tiek kartas nuo karto su šeimos gydytojos rekomendacijomis geriame vitaminą D. Pats pirmasis, kurį pirkau Adelei buvo Oilesen skystasis vitaminas D, pagamintas aliejiniu pagrindu. Ir iki šiol mielai renkuosi, nes patinka natūrali sudėtis, nėra jokių papildomų priedų, taip pat patraukli kaina, patogus dozavimas pipete ir žinoma, skonis, kuris tinka ir mažajai. Pamenu ilgai stovėjau vaistinėje, skaičiau sudėtis, kol išsirinkau būtent šiuos.

 

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai