Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2017-10-13

 

 
 Kaip jauku įamžinti vaiko akimirką, visai nesvarbu nuotraukoje, užrašuose ar piešiniuose - tai prisiminimai, liekantys daugeliui metų. Ir taip nuostabu, jei netikėtai tos akimirkos tampa dar ir interjero detale, puošiančia namus bei primenančia tai, kas svarbiausia. Tokią idėją įgyvendino versli mama Dovilė, Garbanota įkūrėja, kuri 'Tavo vaiko drugeliais' sužavėjo ir nustebino ne vieną šeimą. Susižavėjome ir mes, kai per Adelės krikštynas įamžinome jos pėdutes drobėje. Į šį piešimo procesą įsitraukė net krikšto tėvai ir seneliai - įspūdžių liko visiems! Tai tikrai unikalus kūrinys, suteikiantis džiaugsmo visai šeimai.
 Dovilė atvirai dalinasi, kaip jai pavyko sukurti nuosavą verslą ir, nors tai dar tik pradžia, tačiau užtikrintai juda savo svajonių ir tikslų link.


Dovile, kokių svajonių, ambicijų turėjai iki šeimos, savo verslo pradžios?


 Iki šeimos mėgstu sakyti: kai buvau jauna, didžiausia mano svajonė buvo sukurti šeimą. Buvau veikli, energinga, daug dirbau, bet visada norėjau vyro, vaikų, tokios vidinės ramybės, kad galėčiau atsipalaiduoti ir atsiskleisti kūryboje. Darbo srityje visada buvau maksimalistė, daug dirbau, stengiausi ir viskas puikiai sekėsi. Dirbau pardavimų srityje verslo sektoriuje, todėl šiandieninei mano veiklai įgauta patirtis labai padeda. Ne tik patirtis, bet ir mano pačios pomėgis bendrauti su žmonėmis ir parduoti tai, kuo tikiu pati. O šiandien aš parduodu save, savo kūrybą, tad tai daryti man labai lengva.

 


Koks tas verslios mamos gyvenimas? Kupinas malonių kūrybinių iššūkių ar nuolatinio balansavimo tarp darbo ir šeimos?


 Sau dirbti ir sunku, ir labai smagu. Iš šono atrodo, kad viskas labai lengva, smagu ir paprasta. Sėdžiu su vaikais namie, piešiu drugelius ir vargo nematau, bet realybė kita, aš tiesiog labai, labai daug dirbu! O kai ateina akimirka, kai aš sustoju ir ieškau įkvėpimo, ir nedirbu, tai viduje save su botagu vanoju, kad nedirbu. Ir šiaip dažnai galvoju, kad dar tą reikėjo padaryti ir dar štai šitą. Pasiteisinimas, kad laiko trūksta man netinka, nes jo yra pakankamai kai daug, daug dirbi. Mano draugė kažkada sako man: žinai Dovile, Beyonce irgi turi tik 24val ir ji padaro tikrai daugiau nei tu. Tokie pasakymai mane užveda. Sunkiais momentais man reikia, ne: Dovile, pailsėk, tu tiek daug darai, tu tokia šaunuolė, du vaikai namie ir dar plius daug dirbi. NE. Tokie žodžiai mane tiesiog varo iš proto, sunkiais momentais man reikia: Dovile, tu labai gerai dirbi, bet, žinok, reikia dar daugiau. Daryk tą ir šitą, ir šiandien, nes ryt jau reikia paleisti reklaminę kampaniją ir t.t. Dar man sekasi laviruoti, nes turiu ypatingai supratingą vyrą, kuris leidžia man atitrūkti nuo namų ruošos, nuo vaikų, palepina kartas nuo karto mane, paskatina dirbti ir labai, labai palaiko mane. Jis net prisimena neįgyvendintus projektus, apie kuriuos kažkada jam papasakojau.


Kaip kilo idėja įamžinti pėdutes ant drobės? Gal tokią mintį įkvėpė motinystė?


 O taip, įamžinau pėdutes savo pirmagimiui Jurgiui, tad tikrai tai motinystės dėka.


Kokia buvo ta verslo pradžia? Nuo ko ji prasidėjo, kokiais žingsneliais žengei iki to, ką turi dabar?


 Prasidėjo nuo to, kad nupiešiau Jurgiui drugelį, pakabinau jį ant sienos ir tiek žinių. Tuomet visos draugės su vaikais pradėjo girti ir prašyti, kad joms nupieščiau. O tada vieną vakarą sėdime su vyru ir vos ne choru sakom: reikia daryti tokius drugelius kitiems, pakuoti visas reikalingas priemones ir pardavinėti. O tada viskas labai greitai, natūraliai vystėsi. Sugalvojau vardą Tavo vaiko drugelis, sugalvojau, kad kartu su drugeliu save prisistatysiu ir susirinksiu auditoriją žmonių, kuriems aš įdomi. Taip gimė „Garbanota“. O tuomet standartas: Facebook, internetinis puslapis, mugės, parodos, blogeriai, butikai, e - shopai. Bet mano atveju didžiausia reklama - tai savęs pardavimas parodų bei mugių metu. Tai mano kūryba, tad man lengva parduoti. Aš drugeliu labai tikiu, tad tą tikėjimą perduodu žmonėms.

 


Su kokiais iššūkiais teko susidurti verslo pradžioje?


 Kiekviename žingsnyje yra vis savi iššūkiai. Pradžioje atrodė nesuvokiama viską spėti, nes dariau viską pati. Sudalyvavau pirmoje mugėje ir ji buvo labai sėkminga. Pamenu, sėdžiu po jos ir nežinau ką daryti. Bet man labai sekasi. Ar tai dėl to, kad darau tai ką noriu, ar dėl to, kad ieškau kelio, nors atrodo tai neįveikiama, bet man viskas susiklosto gerai. Sugalvoju, kad man reikia gražių drugelių kadrų ir ateina fotografai pas mane. Ir čia tik dalis mano sėkmės. Šiandien man atrodo juokingos mano problemos, kurios buvo pirmomis dienomis, šiandien jau turiu kitų darbų, kurie atrodo sunkiai įveikiami, bet jie įveikiami. Gal ilgiau užtruksiu, bet tikrai padarysiu. Kai padarai ko pats nesitikėjai, kad gali, tikrai apima labai geras jausmas. Sakiau sau: šiais metais Kaziuko mugėje turėsiu dvi palapines su drugelių stendais, praeitais buvo pusė palapinės, o šiais bus dvi.

 


Kokiu būdu reklamuojiesi? Galbūt, dalyvauji mugėse, parodose? Kokius reklamos būdus parekomenduotum kitoms mamoms, kurios dar tik pradeda savo verslą nedrąsiais žingsneliais?


 Manau, nieko naujo apie reklamą aš nepapasakosiu, čia standartiniai žingsniai. Aš dalyvauju mugėse ir parodose. Tokiu būdu pasiekiu žmones, kurie lankosi ten ir gyvai papasakoju, kas yra Tavo vaiko drugelis ir su kuo jis valgomas. Taip susirenku savo auditoriją su kuria vėliau dirbu savo Facebook. Gražūs kadrais, nuolatinė mokama reklama Facebook. Kitus žmones, kurie nesilanko parodose, stengiuosi pasiekti Facebook pagalba, blogerių pagalba bei įvairiais kitais kanalais.


Kaip pasikeitė požiūris į verslą, verslias mamas, pačiai įgyvendinus savo verslo idėją?


 Mano verslas dar plėtojamas. Tai dar pati pati pradžia. Dar tik metai čia sukuosi. Tikslą turiu - kai kiekvienas Lietuvos vaikas turės Tavo vaiko drugelį ir kai tai vyks be mano rankos pridėjimo, tuomet sakysiu, kad šį tikslą įgyvendinau, bet tikiu iki to momento pas mane kiti tikslai atsiras ir vėl dirbsiu. Bet mano svajonė susijusi su drugeliais būtent tokia: aš darau kitus savo darbus, o drugeliai skrenda pas vaikus iš inercijos, iš įdirbio, kurį darau dabar. Kai drugelis bus būtinybė kiekvienam vaikui, mamai, tėčiui - tuomet būsiu laiminga, nors ir dabar esu laiminga.


Ką galėtum palinkėti kitoms bandančioms, kuriančioms ar tiesiog apie nuosavą verslą svajojančioms mamoms?


 Svajokite apie tokį verslą, kuris yra Jūsų. Tai gali būti ir tas pats drabužis ar dar kažkas įprasto, bet tai turi būti Jūsų. Šiandien tu gali daryti bet ką. Jei daug daug dirbsi, sugebėsi įtikinti žmogų, kad tai ką tu darai ar siūlai yra žiauriai gerai, žiauriai madinga - tau seksis. Patikėk manimi, man pasisekė. Man labai neskanu matyti tas mamas, kurios daro ala verslą, bet tai daro kopijuodamos kažką kito. Tai taip jaučiasi ir taip negražu. Pamatė pas kažką kepurę ar suknelę ir pati sugalvojo, kad bus dizainerė, nors elemantaraus supratimo apie drabužio konstrukciją neturi. Beabejo, gal ji gera pardavimų srityje ar verslo plėtojimo srityje, bet labai jaučiasi kai žmogus daro sau mielą darbą ir kai žmogus daro darbą tik dėl pinigų, o malonumas jau kažkur kitur.
 Arba mama rašo eilinį blogą apie savo vaiką, kaip jį augina, kaip prižiūri, kaip rengia. Tai daro šimtai moterų, bet ne visos įdomiai. Paieškok temų, paieškok kažko skanaus skaitytojui. Turėk savo braižą, kad kiekvienas kadras ar tekstas bylotų, kad tai būtent tu. Kai šiandien tiek daug visko, mes atsirenkame ką skaityti, o ko ne. Jei nemoki rašyti, gali dėti gražius kadrus, o jie labai kabina akį. Bet kai kopijuodamas rašai blogą ir dedi tik prekes ir jų aprašymus - tai jau neskanu.
 Šiandien žiauriai madinga mesti samdomą darbą ir turėti savo brandą. Aš siūlau prieš darant verslą suvokti pačią save, gal nebūtinai tu gali siūti eilinius vaikiškus trenigus ar kepurytes, kad būtum nepriklausoma ir galėtum atsisakyti samdomo darbo, gal tu gali turėti savo verslą, tarkim, konsultacijų apie darbo paiešką srityje. Gal tu puikiai organizuoji šventes? O gal tu labai gerai žinai kur rasti kokį daiktą ir gali padėti žmogui įsirengti namus? O gal tau patinka vaikai ir nori juos namie prižiūrėti? O gal skaniai gamini ir nori gaminti kitiems koldūnus? O gal esi puiki kitos srities specialistė? Rašau tai, kas dabar šovė į galvą. Aš nuo pat mažų dienų piešiu ir visada žinojau, kad noriu už tai gauti pinigų. Kiti sako, o tau gerai, tu esi gabi piešimui. Bet tau dar geriau, nes tu esi gabus, tarkim, dizainui, spalvų suvokimui, o gal gali ‚pramušti‘ kokį naują brandą Lietuvoje, nežinau - TU tai turi žinoti. Pasirinkimų tiek daug ir šiandien viskas taip limpa žmonėms, tik reikia rasti save ir daug, daug dirbti! Sėkmės visiems. Kai kur gal ir riebokai aš, bet jau tokia esu. Čia tik mano suvokimas, pamąstymai ir tik su gera intensija.

 

 

Internetinė svetainė: www.garbanota.lt

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai