Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2018-04-29

Trumpai apie lavinamuosius žaislus ir Lego džiaugsmus!

 

 Kiekvienas tėtis ir mama nori, kad jų vaikas augtų sumanus bei žaismingas. To nori net močiutės ir seneliai, tetos ir dėdės, tad dažnai rinkdami žaislus pagalvojame apie tai, kad jie būtų ne tik smagūs, skatintų vaiką tobulėti bei augti, tačiau kartu ir neatsibostų per penkias sekundes. Tokių žaislų yra tikrai begalė, tik svarbu atrasti tuos pačius mylimiausius! Ir, manau, mums su Adele tai puikiai sekasi – šalia mano rankomis darytų lavinančių žaidimų, turime ir pirktus/dovanų gautus žaislus, kurie tikrai jau ne vieną mėnesį yra mėgstami mūsų namuose.
 Ir jei yra galvojančių, kad žaislų reikia kuo mažiau, tai aš tikrai su tuo sutinku, skubėdama papildyti, kad geriau keli kokybiški, nei visa krūva bet kokių. Tinkamai parinkti žaislai leidžia vaikui atskleisti savo kūrybiškumą, skatiną loginį mąstymą, vaizduotę, stiprinta fizinius ir motorinius įgūdžius, taip pat padeda pažinti spalvas, formas, raides, skaičius, naujas tekstūras ar net garsus. Tokie žaislai net skatina vaiko gebėjimą apdoroti gaunamą informaciją, išreikšti emocijas bei spręsti ar kurti problemas. Žaidimai yra labai svarbūs vaiko smegenų vystymuisi bei pažinimo įgūdžių formavimui, tad lavinamieji žaislai dažnai yra tikrai puikus pasirinkimas, tik svarbu nepasiklysti tarp jų gausos. Ir, žinoma, neturėti jų per daug, nes taip vaikas lengvai pasimeta tarp turimų žaislų, nesugeba susikaupti, per didelis jų kiekis riboja vaizduotę, vaikui tampa nuobodu.
  Renkantis lavinamuosius žaislus yra labai svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, charakterį bei pomėgius.


Žaislai vaikams iki 2 metų. Pirmaisiais kūdikio metais labai tinka įvairūs lavinamieji barškučiai, ryškiaspalviai, skirtingų tekstūrų žaislai, minkštos knygelės, taip pat lavinamieji kubai, kurių kiekviena dalis turi skirtingus elementus, skatina skirtingas veiklas, susidomėjimą. Manau, pakanka turėti jų kelis. Taip pat puikiai tinka Lego Duplo kaladėlės, įvairios formelės, piramidės, kurios lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, skatina pažinti spalvas, formas.


Žaislai 2 – 4 metų vaikams. Šio amžiaus vaikai jau pamažu pradeda žaisti su bendraamžiais, tad jiems puikiai tinka įvairios amžių atitinkanwios dėlionės, stalo žaidimai (taip, tokio amžiaus vaikams jų tikrai jau yra daug ir labai įdomių), plastelinas, įvairūs vaidmenų žaidimai, kurie įtraukia ne tik šeimą, bet ir mažuosius draugus. Taip pat Lego konstruktoriai, Lego kaladėlės, kurios sukelia vaikų smalsumą, lavindamos ne tik smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bet ir atmintį, mąstymą.

 

 

 Ir nors lavinamųjų žaidimų yra išties daug, tačiau jei šiuo metu reikėtų pasirinkti palikti tik vieną žaislą namuose, tai neabejotinai būtų Lego! Mums su Adele tai yra vienas geriausių pasirinkimų, kuris tinka visoms amžiaus grupėms - ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šis lavinamasis žaidimas akimirksniu gali įtraukti visą šeimą į kaskart kitokių kūrinių statymą vėl ir vėl iš naujo. Lego žaidimai lavina kūrybiškumą, vaizduotę, smulkiąją motoriką, skatina mąstyti bei spręsti iškilusias problemas, kurių tikrai netrūksta statant didžiausius bokštus ar pilis. Lego pasiūla su įvairaus dydžio ir reljefo spalvotomis detalėmis yra išties gausi, didelį jų pasirinkimą galima rasti ir pigu.lt. Kaskart ten užsukusi nustembu, kiek visko daug yra įvairaus amžiaus grupės vaikams. Išsirinkus vieną ar kelis mylimiausius Lego žaidimus tikrai galima pastatyti ne tiek ir mažai. Taip pat Lego yra tikrai ilgaamžis pasirinkimas, aš pati turiu dar savo vaikystės Lego, kuris puikiai tinka ir šalia šių laikų kaladėlių! Tad Lego kaladėlės puikiai tinka ir mažųjų draugų gimimo dienoms, kai norisi padovanoti dovaną, kuri būtų mylima dar ne vienerius metus.

 

 

 Ir jei galvojate, kad Lego kaladėlės tinka tik statymams, tai tikrai ne, yra daugybę būdų, kaip galima jas kūrybingai panaudoti vaikų žaidimams. Keli mūsų atradimai:


 Vaidmenų žaidimai. Žaisdamos Lego kartu su Adele sugalvojame ir įvairių vaidmenų žaidimų – pastačiusios savo mini zoologijos sodą atkartojame gyvūnų garsus, statydamos piceriją abi priimame užsakymus, kepame picas ir skanaujame.  


 Skaičių mokymasis. Jungdamos kaladėles kartu skaičiuojame, taip Adelė pamažu pradeda pažinti skaičius. Taip pat galima ant kiekvienos kaladėles užklijuoti skirtingus skaičiukus ir dėlioti juos eilės tvarka arba ieškoti skaičių – dvynukų.


Raidžių mokymasis. Užklijavus ant kaladėlių raides smagu ieškoti raidžių dvynukių kartu pažįstant vis daugiau jų!


 Dėlionės. Atsispausdinus ar tiesiog iš žurnalo išsiskirpus norimus paveikslėlius per kelias minutes jų dalis galima užklijuoti ant didesnių Lego kaladėlių – vaikams tikrai smagu jungiant jas stebėti, kaip ryškeja paveikslėlis. Mažesniems tai gali būti paveikslėliai iš dviejų dalių, didesniems – ir iš tikrai daugiau.


 Dėlionė ant popieriaus. Ant popieriaus lapo apvedus skirtingų formų kaladėles vaikui įdomu visas jas sudėlioti į vietas. Galima ne tik pagal formas, bet ir pagal spalvas.


 Spalvų pažinimas. Kaladėlės puikiai tinka pažinti spalvas! Galima ne tik kartu atkartoti jų spalvas, tačiau ir nuspalvinus ant balto popieriaus skirtingų spalvų kvadratėlius į juos sudėlioti kaladėles pagal nurodytas spalvas. Taip pat galima rūšiuoti kaladėles pagal spalvas – tam puikiai tinka nereikalinga kartotinė dėžė, į kurią, padarius kelias skylutes su nupieštomis spalvomis, smagu mesti spalvotas kaladėles.


 Rūšiavimas. Su Lego kaladėlėmis labai smagu išmokti daiktų rūšiavimo – pagal spalvas, formas, pagal priklijuotus skirtingus lipdukus, raideles ar skaičiukus.


 Atminties lavinimas. Paslėpus skirtingas kaladėles po popieriniais puodukais ar keksiukų formelėmis smagu atrasti pasislėpusias kaladėles – dvynukes.
Piešimas. Taip, Lego kaladėlės net puikiai tinka kiek kitokiam piešimui! Merkiant kaladėles į skirtingų spalvų dažus ant popieriaus gimsta tikrai nematyti meno kūriniai.


 Atrask kaladėles! Mažesniems vaikučiams Lego Duplo kaladėles galima paslėpti avižiniuose dribsniuose ar kitose kruopose, jiems tikrai smagu maišant rankutėmis kruopas atrasti spalvotas kaladėles. O dar smagiau, jei ant jų būna priklijuotas dar ir piešinukas! Didesniems vaikučiams smagu žaisti ‚katės maiše‘ žaidimą, kai maiše ar dėžėje kartu su kitais daiktais yra ir Lego kaladėles, patikėkite, kartais tikrai būna rimtas iššūkis jas visas atrasti.

 

 

 

Linkime kūrybiško laiko kartu!

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai