Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2018-06-04

 

 Balansinis dviratukas ar paspirtukas? O gal abu? Tikrai taip, abu! Kodėl? Nes jie abu skirtingai puikūs ir abu labai mylimi vaikų. Su jais kaskart laukia nepakartojami nuotykiai ir nauji potyriai, su jais smagu keliauti ir pažinti pasaulį, o dar smagiau mamoms bei tėčiams, kai vaikas noriai važiuoja ir nesiprašo būti nešamas, nes lėkti su vėju yra nuostabu! Taip pat fizinio judėjimo metu lavinama raumenų jėga, stiprumas, lankstumas, vikrumas, kas yra labai svarbu augančiam vaikui.
 Ir nors galvojau, kad iš šių transporto priemonių rinksiuosi tik vieną, tačiau namuose sėkmingai vietos atsirado joms abiems. Pirmiausia, Adelė pamilo paspirtuką – metukų ir beveik penkių mėnesių damutė jau tikrai puikiai juo važiavo. Tačiau paspirtuką, kaip pirmą rimtesnę transporto priemonę, rinkausi neatsitiktinai – mačiau, kaip mažajai smalsu kieme stovintys vaikų paspirtukai ir kaip ji kaskart noriai ant jų lipa, tad nusprendžiau, kad reikia būtent jo. Sprendimas buvo tikrai geras, nes visą pavasarį/vasarą/rudenį beveik kasdien iš namų keliaudavome tik su paspirtuku. Dar po metų Adelės transporto priemonių kolekcija pasipildė ir balansiniu dviratuku, kurį Adelė taip pat labai greitai pamilo bei suprato, kaip reikia su juo važiuoti. Kai tiek paspirtukas, tiek balansinis dviratukas pateisino visus lūkesčius, tikrai sunku būtų išrinkti vieną, nes kiekvienas pasižymi savais ypatumais.

 

 

Balansinis dviratukas


 Balansinis dviratukas yra puikus pasirinkimas, norint ne tik mokyti vaiką geriau išlaikyti pusiausvyrą, bet ir tobulinti jo koordinacijos įgūdžius. Toks dviratukas yra kur kas lengvesnis už įprastą triratuką, nes neturi pedalų, grandinių bei kitų mechaninių dalių, tad jau mažam vaikui yra paprasta jį suprasti ir valdyti. Taip pat didelė tikimybė, kad vaikas, pamėgęs važinėti balansiniu dviratuku, daug lengviau išmoks važiuoti ir dviračiu.
 Tačiau renkantis balansinį dviratuką labai svarbu atkreipti dėmesį į jo dydį, nes nors vaikai ir greitai supranta, kaip elgtis su naujomis transporto priemonėmis, tačiau jei dviratukas bus per didelis ir kojytės sunkiai pasieks žemę, juo važinėti nebus smagu. Pačių balansinių dviratukų pasirinkimas yra išties platus pigu.lt
(www.pigu.lt/lt/vaikams-ir-kudikiams/lauko-zaislai/balansiniai-dviratukai),tad lengvai galima atrasti optimaliausią variantą ne tik didesniems, bet ir patiems mažiausiems vaikams.  
 Su balansiniu dviratuku vaikui lengva pravažiuoti beveik visais įmanomais keliais – ne tik asfaltuotais miesto keliukais, bet ir miško takeliais ar pievomis, tad jis tinka net ir atostogoms pas močiutę kaime! Tačiau balansinis dviratukas užima daugiau vietos mašinoje, nei paspirtukas, tad jį paprasčiau naudoti ten, kur nereikia vežiotis.

 

 

Paspirtukas


 Kaip ir balansinis dviratukas, taip ir paspirtukas, yra puikus pasirinkimas norint ugdyti vaiko pusiausvyrą, koordinaciją ir motorinius įgūdžius. Taip pat tai puiki priemonė lavinti lygsvarą, taip užtikrinant, kad vėliau, persėdus ant dviračio, vaikui bus lengviau išmokti juo važiuoti. Paspirtukas naudingas raumenų, kaulų, širdies ir kraujagyslių sistemai, taip pat sėkmingai treniruoja vestibuliarinį aparatą. Tačiau dažniausiai važiuodami vaikai pasispiria viena koja, tad reikėtų nuolat jiems priminti, kad kojas reikia kaitalioti tarpusavyje, taip užtikrinant, kad dirba abiejų kojų raumenys.
 Paspirtukas labiausiai tinka važiuoti asfaltuotais miesto takais, nes su juo gana sudėtinga įveikti miško takučius ar pievas, tad atostogoms kaime pas močiutę nebūtų pats geriausias pasirinkimas. Pats paspirtukas dažnai neužima daug vietos, yra lengvas, tad jį paprasta vežioti ne tik mašina, bet ir nešti rankoje, jei mažasis keliautojas pavargsta.
 Užsukus į pigu.lt
(www.pigu.lt/lt/paspirtukai) galima atrasti pačių įvairiausių paspirtukų modelių, skirtų vaikams, tad tikrai nėra sudėtinga atrasti tą, kuris patiktų ir vaikui. Renkantis paspirtuką, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir vaiko ūgį bei svorį, taip pat svarbu, kad paspirtuko aukštis būtų ties juosmeniu ar net truputį žemiau, abi kojos turi laisvai tilpti ant pagrindo.

 

 

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai