Kiti užkandžai    Atgal <-

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2014-08-01

Gardūs ir labai lengvai pagaminami bulvių kroketai su tąsiu sūriu ir sūresniu kumpeliu :)

                                                                                   

  Kartais net ir vasarą būna tokių vakarų, kai norisi ramiai nutūpti namuose ant taip labai labai žiemą mylėtos sofos ir įsijungti gerą filmą. Be basų kojų. Be šviežios žolės kvapo. Be upelio čiurlenimo. Be pajūrio smėlio. Be iškylos krepšelio. Be skambaus draugų juoko ir gitaros skambesio. Tiesiog taip. Šiek tiek tingiai ir apatiškai. Su šalto alaus taure ir virtų bulvių kamuoliukais arba piršteliais. Sočiais, tokiais rimtesniais drūtesniais, su kumpeliu bei sūriu. Šiek tiek netvarkingais, išsitaršiusiais, bet nepaprastai gardžiais. Visiškai neįnoringais ir per penkias minutes sulipdytais iš vakarykštės bulvių košės. Na ir kas, kad penktadienis, na ir kas, kad vasara, bet šįvakar norisi tingėti skaniai ir jaukiai namuose. Sofaaa, grįžtu pas Tave trumpaaaam! :)

 


INGREDIENTAI:


•    Šviežios arba iš vakaro likusios bulvių košės;
•    Gabalėlis fermentinio sūrio;
•    Gabalėlis mėgstamo kumpelio;
•    Žiupsnelis aitriosios paprikos miltelių;
•    1 – 2 kiaušiniai;
•    Keli šaukštai džiūvesėlių.


KAIP GAMINTI:


1.Kumpelį supjaustykite nedidukais gabaliukais ir lengvai apkepkite. Suberkite į bulvių košę.
2.Įtarkuokite sūrį, jo pagailėti nereikia, nes kuo daugiau, tuo skaniau :) Viską gerai išmaišykite ir pagardinkite aitriosios paprikos milteliais.
3.Iš paruoštos masės formuokite norimo dydžio kamuoliukus arba pirštelius, juos merkite į kiaušinių plakinį, tada į džiūvesėlius, vėl į plakinį ir dar kartelį į džiūvesėlius.
4.Paruoštus kroketus kepkite aliejuje arba orkaitėje. Kepti aliejuje tokie tikresni, bet orkaitėje mažiau kalorijų, aš dažniau renkuosi orkaitę. Kartais jie patęžta, bet vis tiek skanūs! :) Ir skaniausi tik ką ištraukti iš orkaitės, delsti nėra ko.

 

 

Virtuvės užrašai. Pasakiškai tinka su jogurto padažiuku, kuriam reikia vos dviejų ingredientų ir nieko daugiau: natūralaus skonio jogurto ir tarkuotos citrinos žievelių :)

 

 

           

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK