Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2014-12-30

Du paprasti, bet labai gardūs sumuštinių variantai: vienas damai, kitas šauniam vaikinui :)

                                                                                   

 Stoviu prekybos centre, eilėje, kuri tokia didelė, kad ir išmanusis telefonas nebegelbėja. Pradedu dairytis aplinkui ir klausytis svetimų pokalbių. Šiek tiek pabaru save, nes įprastai taip nedarau, bet toliau dairausi ir klausausi. Teisinuosi pernelyg didele eile prieš šventes. Pusryčiai. Taip, teisingai supratau, šalia stovinti pora kalba būtent apie juos. Man darosi įdomiau, klausau toliau. Jau nebebaru savęs. Vyras labai įnirtingai svarsto, kokius sumuštinius galės pasidaryti iš tos, anos ir dar tos kitos dešros. Moteris pyksta ir piktai dėbteli, kad paskutinį kartą į pirkinių krepšelį apskritai deda tokius pirkinius, sumuštiniams griežtas ne, ypač tiems jo, su dešra. Ir girdžiu rimtą pasižadėjimą nuo Naujųjų metų pusryčiams valgyti košes, vaisius ir blynelius. Taip nebus, pagalvojau tyliai, ir žvilgtelėjau į savo pirkinių krepšelį, kuriame pūpso šviežiai kepta, dar šilta duona, varškės sūris ir mėgstamas vyro kumpelis. Greitas gyvenimo tempas, dar greitesni pusryčiai ir kavos puodelis, dažnai sveikinasi su sumuštiniais. Bet tai ne blogai. Tik šiek tiek improvizacijos ir pusryčiauti jau gali būti pasiruošę nenuobodūs, įdomūs ir labai skanūs sumuštiniai: vienas moteriškas, su varškės sūriu, kitas šiek tiek vyriškesnis, rimtesnis, su mėgstamo kumpelio griežinėliais. Ir avokadu. Gražgarstėmis bei saulėje džiovintais pomidorais. Paprastai ir lengvai, skaniai ir pakankamai sveikai.

 


INGREDIENTAI:


•    Dvi mėgstamos duonos riekutės;
•    1 avokadas;
•    Sauja šviežių gražgarsčių;
•    Kelios riekutės varškės sūrio;
•    Kelios riekutės mėgstamo kumpelio;
•    Keli saulėje džiovinti pomidorai;
•    Žiupsnelis druskos, juodųjų pipirų;
•    Šlakelis citrinos sulčių.


KAIP GAMINTI:


1.½ avokado sutrinkite iki vientisos masės ir pagardinkite juoduoju pipiru, druska bei šlakeliu citrinos sulčių. Paruoštą užtepą tepkite ant duonos riekučių (skrudintų arba ne).
2.Dėkite šviežių gražgarčių ir ant vieno sumuštinio varškės sūrio, ant kito – kumpelio riekutes. Tuomet sudėkite likusio avokado griežinėlius, saulėje džiovintų pomidorų gabalėlius ir pagardinkite druska bei juodaisiais pipiriukais.

 

 

        

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK